Една легенда си взе сбогом с велик клуб. Шави Ернандес беше изпратен от Барселона на емоционална церемония. На нея той благодари на всички хора, които са били с него и е успял да изпълни мечтата си да бъде футболист в клуба на живота си. Шави не скри сълзите си и показа, че носи истинско каталуско сърце.

"Благодаря на всички, че сте тук. Първо искам да благодаря на всички членове и фенове на Барса. Благодарен съм на всички, които искаха да остана в Барселона, които скандираха името ми на Камп Ноу, благодарен съм".

"Преди 25 години дойдох тук, само на 11 години и мечтаех да бъда футболист на Барселона. И в най-големите си мечти не можех да си представя това, което преживях в Барселона. Бил съм и съм изключително щастлив".

"Тук станах не само футболист, но и човек. Създадох приятелства, които не могат да се сравняват с трофеите и отличията спечелени през годините. Благодаря на всички президенти - Нунес, Гаспар, Лапорта, Росел и Бартомеу. Благодаря и на треньорите с които съм работил".

"Надявам се, че това няма да е сбогуване, а ще се видим скоро", завърши легендата на Барселона изключително емоционалната си реч, в която не сдържа сълзите си.