Барселона победи Селта с 4:1 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Лионел Меси вкара хеттрик, а Серхио Бускетс бе автор на четвъртото попадение за "блаугранас". Почетното попадение за гостите от Виго вкара Лукас Оласа.

С успеха каталунците отново са на върха в класирането с равни точки с втория - Реал (Мадрид).

Реал (Мадрид) вкара четири безответни гола на Ейбар

Бензема с две попадения

Снимка 452038

Източник: EPA/БГНЕС

В 23-ата минута резултатът на "Камп Ноу" бе открит. При опит за центриране от страна на Жуниор Фирпо топката се спря в ръката на Жозеф Айдо. Главният съдия на двубоя прегледа ситуацията с ВАР и свири дузпа. Зад топката застана Лео Меси, който бе точен с удар по земя. Три минути преди края на полувремето Лукас Оласа изравни резултата сле страхотен гол от пряк свободен удар. Точно в края на първата част Барса отговори на красивия гол на Оласа с изпълнение на пряк свободен удар на Меси, след което резултатът стана 2:1. Три минути след подновяването на играта гениалният аржентинец вкара своя хеттрик след ново страхотно изпълнение на пряк свободен удар. В 85-ата минута Серхио Бускетс вкара за 4:1 от 17 метра.