Шампионът на Испания, Европа и света - Барселона прибави нов трофей в клубната си витрина.

Каталунският гранд спечели Суперкупата на Испания тази нощ.

"Блаугранас" надделя над състава на Севиля с 3:0, като този успех беше напълно достатъчен за отбора, за да вдигне купата високо във въздуха на "Камп Ноу".

В първия мач от сблъсъка каталунците вече бяха загатнали кой ще е крайният победител, като се наложиха също с 2:0, като гости.

Точни в тяхна полза тогава бяха Луис Суарес и Мунир.

И в онази вечер, а и днес, на терена имаше един състезател на шампионите, чието представяне определено впечатли дори и зложелателите му - Арда Туран.

В тазвечершния реванш именно той бе точен за тима си, слагайки точка на спора още в 10-ата минута от двубоя.

Последва опит за натиск от страна на гостите, които си спечелиха правото да изпълнят дузпа след 33 минути игра. Ибора обаче пропиля възможността за състава си, пропускайки от бялата точка.

Само две минути след почивката най-добрият футболист на терена - Туран добави нов гол на сметката си, покачвайки на 2:0.

Крайното 3:0 оформи Меси, разписал се в 55-ата минута.

До края на срещата резултатът остана непроменен и така Барселона започна сезона подобаващо за амбициите и прокламираните от клуба цели - с първо отличие.