Барселона победи Леванте с 1:0 у дома в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача вкара Лионел Меси в 76-ата минута. За аржентинският гений това е гол №600 с №10 на гърба.

Успехът доближи каталунците на точка от Топ 6. Тимът има и два мача по-малко.

Барса изигра сравнително силен мач, но дълго време не можеше да пречупи съперника. Вратарят на Леванте Айтор Фернандес блесна с 12 спасявания. Силен мач изигра и Антоан Гризман.

В 12-ата минута Тер Щеген се наложи да спасява удар на Де Фрутос, който се озова сам срещу него. Малко след това Фернандес изби шут на Брейтуейт. Последваха пропуски на Гризман и Лангле.

Второто полувреме с шанс пред Меси, но до гол не се стигна. До 53-ата Лео вече беше отправил шест удара към вратата, но топката така и не искаше да влезе.

В 71-ата минута Айтор отрази нов удар на Меси. Пет минути след това стражът вече нямаше какво да направи.  Тогава Гризман и Брейтуейт се пребориха за една топка, след което тя мина през Де Йонг, за да може да попадне в краката на Меси, който я насочи неспасяемо в левия ъгъл на вратаря - 1:0 за Барса.

В продължението на мача ВАР разгледа ситуация, при която топката срещна ръката на Юмтити в наказателното поле, но решението бе да не се отсъджда дузпа.