Барселона продължава с безпроблемните победи в Примера. След като в миналия кръг Меси, Суарес и ко стъпкаха Хетафсе с 6:0, сега дори подобриха постижението си, печелейки с 8:0 като гости на последния Кордоба.

Въпреки големия резултат, началото не бе лесно за гостите. Първият гол за Барса дойде чак в края на първата част и бе дело на Иван Ракитич. До почивката обаче Луис Суарес удвои, възползвайки се от ювелирно извеждащо подаване на Иниеста. Веднага след началото на втората част Лео Меси вкара един от малкото си голове с глава, малко по-късно същото стори и Суарес за 0:4.

В 65-ата мин Пике също видя името си на таблото, засичайки центриране от корнер. В последните 10 минути пък каталунците нанизаха още три гола. В 80-ата Меси се възползва от невероятна атака, преминала през Педро и Суарес, като изпревари със сантиметри Неймар, който също замахна да насочи топката в празната врата.

За да му се извини, Лео предостави на бразилеца да бие отсъдената малко по-късно дузпа, с която резултатът стана 0:7. В даденото от рефера продължение пък Суарес оформи хеттрика си за крайното 0:8.