Барселона не успя да постигне шеста поредна победа в Ла Лига и завърши 2:2 при гостуването си на Майорка, а срещата бе белязана и от грешка на вратаря Марк-Андре Тер Стеген в началото на двубоя.

Майорка поведе с гол на Ведат Муричи в осмата минута, след като Тер Стеген подари топката на противниковите футболисти. Радостта на домакините продължи до 41-ата минута, когато Рафиня изравни за 1:1, но в края на полувремето Пратс матира вратаря на гостите за нов аванс на домакините.

Снимка 635450

Източник: Gettyimages

В 66-ата минута Барселона получи дузпа от съдията, но тя беше отменена след реакция на ВАР. Все пак Барселона изравни чевърт час преди края след гол Фермин Лопес.

Домакините имаха шанс да спечелят, но Ларин не успя да матира Тер Стеген, който беше на висота в 82-ата минута на мача.

Барселона остава на първа позиция със 17 точки във временното класиране, с една повече от Жирона, както и две повече от Реал (Мадрид).