Леванте очаквано отстъпи пред гранда Барселона в мач от 16-тия кръг на испанската Ла Лига. Двубоят на "Суитат де Валенсия" завърши при резултат 0:5.

С хеттрик и асистенция на висота за пореден път в редиците на каталунците бе лидерът на тима Лионел Меси.

Снимка 395690

Източник: Twitter

Аржентинският гений блесна с уникален пас към Луис Суарес за 1:0, а малко по-късно развинти самостоятено отбраната на съперника, разписвайки се за 0:2. През второто полувреме той вкара още два пъти топката в мрежата.

Снимка 395696

Барселона спечели 10-та си победа в шампионата през този сезон, но гостуването във Валенсия на Леванте не започна никак лесно.

Първите две по-сериозни положения за отбелязване на гол в мача бяха в полза на домакините. Във втория случай Боатенг дори разтресе напречната греда.

Секунди след това обаче Меси напредна по левия фланг на атаката на "блаугранас" и с невероятен пас матира цели четирима бранители на Леванте, пращайки топката право на крака на Суарес. Уругвайският ас също се отчете с чудесно отиграване, пращайки топката във вратата за 0:1.

Снимка 395694

Голът дойде 35 минути след началото на мача, но каталунците не забавиха много и следващото си попадение. То стана факт в 43-ата минута на двубоя, когато Меси получи топката малко след средната част на терена, напредна на скорост, достигайки 32 км/ч, елиминира двама бранители на опонента, след което простреля и вратаря за 0:2, сякаш предрешавайки всичко в мача.

"Класиката" бе оформена преди да са изминали две минути от второто полувреме, като отново над всички бе Лионел Меси, разписал се за втори път в срещата.

Снимка 395693

0:4 направи отново той, след бърза комбинация, преминала през Суарес и Видал. Уругвайският съотборник на Меси демонстрира завидна техника, като преодоля с лекота двама защитници пред себе си.

Снимка 395695

Крайното 0:5 бе оформено от Жерар Пике, след двойно подаване с Меси. Любопитно за отбелязване бе и това, че атаката за това последно попадение на Барса стартира именно от бранителя.

Малко преди последния сигнал, за грубо нарушение срещу Дембеле, от игра бе изгонен Ерик Кабако.

Тимът на Ернесто Валверде продължава да бъде на върха в класирането, като има с три точки повече от Атлетико (Мадрид) и Севиля, който по-рано днес се справи с отбора на Жирона, стигайки до успеха с 2:0.

Снимка 395692

Леванте пък прави стабилен сезон и към момента е на 7-мо място в класирането с актив от 22 точки, само на 7 зад Реал (Мадрид).

Именно Леванте сложи края на паметната серия на Барса през сезон 2017/2018. Тогава каталунците можеха да завършат кампанията без загуба, но загубиха на "Суитат де Валенсия" с 4:5 в един от най-паметните мачове в турнира.

Валверде: Лидери сме, няма нужда от допълнителна мотивация