Португалският футболист на Барселона, които се представи на ниво при победата над Порто в Шампионската лига, предизвика притеснения в лагера на каталунците, тъй като се наложи да бъде заменен в 82-ата минута на мача.

Преди това Кансело отбеляза първия гол за Барселона в 32-ата минута, изравнявайки резултата за 1:1 при домакинството в група Н.

Деко разкри дали Барселона обмисля да уволни Шави

Ето подробности

"В мачовете с националния отбор и срещу Райо Валекано вече усетих леко претоварване", заяви Жоао Кансело в изказване пред испанския вестник "Ас" след двубоя с Порто.

"Но ще бъда готов за срещата с Атлетико Мадрид в неделя", успокои той привържениците на тима.

Атлетико и Барселона заемат съответно трето и четвърто място във временното класиране в Ла Лига с по 31 точки, но отборът от Мадрид е с мач по-малко.