Отборите на Барселона и Жирона не успяха да излъчат победител в мача помежду си тази вечер, завършвайки при равен резултат 2:2.

В 19-ата минута, Лионел Меси откри резултата за каталунците, след като получи хубав пас от Артуро Видал, освободи се от пазача си и изстреля топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Положението за домакините обаче леко се усложни в 35-ата минута, когато Клемон Льонгле получи директен червен картон, след като влезе доста грубо в краката на съперников играч.

Снимка 379903

Така гостите успяха да достигнат до изравнително попадение малко преди почивката. Кристиан Стуани достигна до отбита топка и с удар по трева изпрати топката в средата на вратата, а стражът на Барсе нямаше какво да направи - 1:1.

Отново Стуани бе героят в 51-ата минута, когато удвои в полза на Жирона, шутирайки от движение от границата на пеналта за 2:1.

В 63-ата минута обаче, Жерар Пике успя да изравни, след като се разписа с глава за 2:2.

Снимка 379902

След това равенство, Барселона не успя да дръпне пред Реал (Мадрид) на върха и двамата отбора имат по 13 точки, като каталунците са първи заради по-добра голова разлика. Жирона пък е на шестата позиция с осем.