Александър Везенков не успя да се разпише при загубата на тима си от Уникаха със 73:76 в мач от първенството на Испания.

Българинът пропусна и трите си стрелби, като остана на терена малко повече от 14 минути. Той записа на сметката си 2 борби и 1 асистенция.

Барса изигра отчайваща първа четвърт, след която губеше със 7:14. Във втората нещата дори се влошиха и след 20:32 на почивката андалусийци водеха с 46:27.

Александър Везенков с отлична статистика в Лига Ендеса

Българинът е под №10 в класацията за ефективност

Усилията на домакините да се върнат в мача в третата част не дадоха резултат и едва в последната те направиха загубата си по-почетна, като 46 секунди преди края дори се приближиха до 68:73. 15 секунди преди края разликата падна до 3, а Алберто Диас реализира един наказателен изстрел.

След загубата Барса се отдалечи още от лидера Реал (Мадрид), който е с 15 победи и само 1 загуба.