Депортиво Алавес бе категорично разгромен при домакинството си на Барселона, в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Сблъсъкът на стадион "Мендисороса" завърши при унищожителното 0:6.

Точни за победителите бяха Луис Суарес (на два пъти), Меси, Неймар, Ракитич и Алексис, отбелязал си автогол.

"Блаугранас" бяха без абсолютно никаква конкуренция, като при малко повече късмет можеха да се поздравят с двуцифрен успех днес.

Ако подобно е развитието и във финала за Купата на краля, в който отново двете единайсеторки ще спорят на терена, нищо хубаво не чака феновете на Депортиво.

Снимка 275535

Вдъхновен от класирането си за финала за Купата на краля, Алавес искаше да покаже, че спокойно може да бъде равностоен на фаворита Барселона, който ще срещне в заключителната среща от турнира в края на май.

Това определено не се получи.

Алавес изненада Селта и ще играе финал с Барселона!

Депортиво ще спори за Купата на краля

Баските бяха загубили само веднъж в 17 мача във всички състезания, а в първенството имаха само едно поражение в 9 двубоя.

Като цяло това ги поставя на комфортна позиция в средата на класирането, но сега изпитанието бе повече от сериозно, въпреки че Барса пристигна без важни играчи като Пике, Арда и Масчерано.

Супертриото в предни позиции Меси, Неймар и Луис Суарес не спира да бележи, като се развихри и днес,

Страхът на Алавес бе категорично взет, преди битката за трофея за Кралската купа.

Барселона без Луис Суарес на финала за Купата на краля

Уругваецът бе наказан

Макар и да бяха ощетени в някои от мачовете си от съдиите, шампионите допуснаха неочаквани равенства в някои срещи, но тази вечер всичко това остана без каквото и да било значение.

През първата част бяха реализирани само две от попаденията, но пък те бяха вкарани в рамките на само 3 игрови минути.

Луис Суарес разпечата вратата на съперника след 37 минути игра, а 5 минути преди почивката Неймар покачи на 0:2.

Меси също бе точен в 59-ата минута, а след това, само за 4 минути, Алавес получи нови 3 гола във вратата си, дело на Ракитич, Суарес и Алексис, пратил топката в собствената си врата.

Така Барселона е лидер във временното класиране, като разполага с актив от 48 точки - две повече, но и цели три мача в аванс пред втория - Реал (Мадрид). Алавес заема 12-ата позиция в таблицата.

За съжаление успехът на "блаугранас" бе помрачен от тежка контузия на Алеиш Видал, получена 5 минути преди края на мача:

Луис Енрике потресен, глезенът на Алеиш Видал е счупен!

Луис Енрике потресен, глезенът на Видал е счупен!

5 минути преди края на разгрома на каталунците...