Барселона се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Валядолид във втория си двубой за сезона в Ла Лига. Усман Дембеле вкара единствения гол на "Хосе Сория".

В началото на двубоя гостите от "Камп Ноу" успешно опитваха да установят контрол върху топката, а акциите на съперника бяха на скорост и вещаеха заплахи. Голове обаче, до края на първата част, така и не паднаха.

Дембеле започна вторите 45 минути доста разсеяно и на два пъти пропусна да даде начало на бързи нападения, като загуби топката в опасна близост. В 57-ата обаче каталунският тим вкара първи гол в двубоя. Сержи Роберто върна топката с глава от самата аутлиния, тя стигна до Дембеле, който не се поколеба да шутира, намирайки много точно десния ъгъл на Масип - 0:1.

Снимка 374988

Източник: Twitter

В същата минута "бяло-виолетовите" създадоха страхотна голова възможност. След разиграване отляво топката беше центрирана, а резервата Кеко скочи абсолютно сам и стреля от седем метра. Тер Щеген спаси.

Седем минути преди края Меси получи пространство, напредна до дъгата и подаде към Луис Суарес. Уругваецът вкара топката във вратата, но страничният рефер правилно вдигна флага за засада и резултатът се запази 1:0.

Снимка 374987

В 92-ата минута Юнал центрира отляво към непокрития Кеко, който отблизо заби топката в мрежата. След протестите на гостите, главният арбитър се посъветва се със своите видеоасистенти и отмени попадението заради засада.