Барселона победи с 3:0 Ейбар у дома в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Луис Суарес бе точен на два пъти за "каталунците", а гол номер 400 в испанското първенство вкара Лионел Меси.

С успеха "блаугранас" възвърна преднината си от 5 точки на върха във временното класиране.

Първата добра възможност за Барса дойде в 9-ата минута. Жорди Алба не се справи добре с контрола на топката, но преодоля Риесго. Педро Бигас обаче успя да изчисти топката от голлинията.

19-ата Барса откри резултата след великолепно взаимодействие между Коутиньо и Луис Суарес. Бразилецът успя да изведе нападателя на стрелкова позиция, а той насочи топката във вратата.

Снимка 399954

Източник: Twitter

В 24-ата Лангле застана на пътя на топката при удар на Гонсало Ескаланте. Четири минути по-късно Сержи Енрик стреля покрай гредата с глава.

Барса вкара втори гол в 53-ата минута. Коутиньо, Меси и Суарес разиграха на скорост, топката стигна до аржентинеца, който без проблеми вкара за 2:0.

Шест минути по-късно "каталунците" стигнаха до класическа преднина. Луис Суарес напредна след изпълнение на тъч и бе точен за 3:0.

След третия гол домакините намалиха темпото. В 74-ата минута Ейбар можеше да стигне до почетен гол, но Тер Щеген отрази удар с глава на Де Бласис.