Барселона си направи кефа и разгроми с 6:1 новаците от Жирона, които иначе се представят повече от добре от началото на шампионата в Примера дивисион. На "Камп Ноу" срещу страховитите атаки на каталунците обаче тази вечер гостите нямаха противодействие.

Те все пак успяха да открият резултата рано в мача, след като Порту изненадващо оплете топката в мрежата още в 3-ата минута за 1:0 за Жирона.

Дали обаче това не бе моментът, в който попадението по-скоро разяри играчите на Ернесто Валверде, които до края на полувремето пратиха топката във вратата на своя противник цели 4 пъти!

Снимка 342116

Фокусът, разбира се, падна върху намиращите се в отлична форма Луис Суарес и Лионел Меси!

Двамата отбеляха по две попадения до почивката, с което отборите се оттеглиха за пауза при 4:1 за Барселона. Трябва да се отбележи, че за първи път каталунците започнаха едновременно с Меси, Суарес, Дембеле и Коутиньо, а последните двама също направиха много силен мач.

Бразилецът покачи на 5:1, а преди това се бе отчел с асистенция за попадението на Суарес за 4:1.

Уругваецът успя да оформи и хеттрик след голов пас на Осман Дембеле и така бе фиксиран внушителния резултат 6:1!

Каталунците продължават да са лидер с 65 точки, с 10 пред втория Валенсия, който е и с мач по-малко. Реал (Мадрид) е на третата позиция с актив от 51 пункта.

Барселона - Жирона 6:1