Барселона разгроми Валенсия в двубой от чeтвъртия кръг на испанското футболно първенство.

Срещата на стадион "Камп Ноу" завърши при резултат 5:2 в полза на каталунците. Точни за тях бяха Ансу Фати, Френки де Йонг, Жерар Пике и на два пъти Луис Суарес. За гостите вкараха Кевин Гамейро и Макси Гомес.

Резултатът бе 2:0 в полза на домакините след едва... 7 минути игра.

Снимка 442846

Източник: Twitter

Ансумане Фати и Френки де Йонг взаимно си размениха по една асистенция и едно попадение, като Фати бе точен след 2 минути игра, а още 5 след това прати пас като по конец към съотборника си за 2:0.

Снимка 442844

Стъписването в редиците на "прилепите" бе очевидно, като те можеха да получат още два бързи гола, но късметът не беше на страната на "блаугранас".

В 27-ата минута, в ситуация, разгледана в продължение на няколко минути и чрез системата ВАР, Гамейро се измъкна на границата на засадата и върна едно попадение за тима си, а с това и интригата в мача.

Повторенията показаха, че решението да бъде признат голът е по-скоро правилно.

Седем минути след почивката способностите на Силесен бяха изпитани с изстрел от далечна дистанция, на първо време той се справи и отрази, но при добавката Пике бе точен за 3:1.

Снимка 442848

Влезлият в игра Луис Суарес се развихри в оставащите минути от срещата и вкара две идентични попадения, като първо бе точен в 61-ата, а след това и в 82-ата минута. Той пращаше топката все така в близкия ъгъл на доскорошния си съотборник, като явно бе наясно с определена слабост в играта му. В първия случай кълбото срещна гредата, а след това влетя в мрежата, а при второто положение изстрелът беше директен, а намесата на вратаря - ненавременна.

Крайното 5:2 оформи Макси Гомес, разписал се от близка дистанция след добро извеждащо подаване.

Снимка 442850

Барселона не стартира защитата на титлата си по най-добрия възможен начин. Контузията на аржентинската суперзвезда Лионел Меси оказва негативно влияние върху представянето на Барселона и шампионите имаха много проблеми. Днес Меси аплодира всяка добра проява на съотборниците си и ги подкрепяше.

Каталунците записаха най-лошия си старт на сезона от 2008/09, печелейки едва четири точки в предишните си три мача. Тази вечер обаче успехът беше напълно заслужен.

"Прилепите" имат 3 победи и 3 загуби в последните си шест гостувания и продължават все така трудно да играят на митичния "Камп Ноу".