Барселона разби Леганес с 5:0 у дома в мач от 1/8-финалите за Купата на краля. Каталунците изиграха отличен мач и възвърнаха самочувствието си след вялото представяне в последно време.

Два гола за успеха вкара Лионел Меси (59,89). По веднъж се разписаха Антоан Гризман (4), Клеман Лангле (27) и Артур (77).

Домакините започнаха силно срещата и успяха да вкара гол още в 4-ата минута. Семедо бе изведен от Меси отдясно на наказателното поле. Португалецът намери Гризман, който вкара за 1:0.

Пет минути след това френският нападател вкара второ попадение, което боаче бе отменено поради засада.

В 27-ата минута се стигна до ъглов удар за Барселона, след който Клеман Лангле удвои преднината на "каталунците" с глава.

До края на първата част се откриха две добри възможности пред Артуро Видал, но чилиецът не успя да се разпише.

Снимка 464286

В 59-ата минута резултатът стана класически след гол на Меси. Аржентинецът бе изведен дълбоко зад отбраната на Леганес, нахлу в наказателното поле, справи се с двама защитници и вкара за 3:0.

В 77-ата минута домакините вкараха трети гол. Защитата на Леганес сбърка, което позволи на Фати да остане сам срещу вратаря. Ударът на младока бе отразен от вратаря. Топката стигна до Меси, чийто шут Авазием изби от голлинията. Все пак Артур успя да порази целта при добавката.

Крайният резултат оформи Лионел Меси в 89-ата минута. Ла Пулга бе изведен от Ракитич, финтира вратаря и прати топката във вратата.