Роберт Левандовски отбеляза две попадения при победата на Барселона с 4:1 като гост на Реал Сосиедад в среща от втория кръг, което е първи успех за каталунците за новия сезон в Ла Лига.

Испанският тийнейджър Ансу Фати, който се възстанови след поредица от операции на коляното през последните две години, влезе от резервната скамейка през второто полувреме и се отличи с гол и две асистенции.

Полският нападател откри резултата още в първата минута след отличен пас на Алехандро Балде в наказателното поле. Александър Исак изравни пет минути по-късно след асистенция на Давид Силва.

Преминаването на Депай в Ювентус е пред провал

Вижте причината

Барселона се бореше да вкара още попадения, но това се случи след като Шави Ернандес пусна в игра Рафиня и Фати в 64-ата минута. Двамата се оказаха с решаващ принос за успеха на каталунците.

Първо, Фати асистира на Усман Дембеле с брилянтен пас с пета в 66-ата минута за 2:1. След това Фати подаде и на Левандовски за третия гол. Полският нападател върна услугата в 79-ата минута, когато 19-годишния Фати реализира четвъртия гол за Барселона.

Със спечелените три точки каталунците се изкачиха на пето място в класирането, а Реал Сосиедад е десети с 3 точки. Четири отбора са с пълен актив след втория кръг на испанското първенство - Виляреал, Реал Мадрид, Бетис и Осасуна.