Барселона изнесе голов рецитал в САЩ в първото Ел Класико преди началото на сезона в Испания. Каталунците победиха Реал (Мадрид) с 3:2 и си спечелиха трофея от турнира "International Champions Cup", който се игра в САЩ.

Барса ще сезира УЕФА при трансфер на Неймар в ПСЖ

Възелът се заплита все повече

Суперзвездата на Барса - Лионел Меси откри резултата още в 3-ата минута, а само 4 минути по-късно Ракитич удвои за каталунците. В 14-ата минута Ковачич върна Реал в мача, а в 36-ата Асенсио отбеляза за 2:2. През второто полувреме и двата тима намалиха темпото и единственият гол бе дело на Пике в 50-ата минута, който донесе победата за своя тим и първа купа това лято.

РЕАЛ МАДРИД: К. Навас; Карвахал (74 - Хакими), С. Рамос (46 - Начо), Варан (46 - Вайехо), Марсело (74 - Т. Ернандес); Каземиро (74 - Йоренте), Модрич (46 - Иско), Ковачич (74 - Д. Себайос); Асенсио (46 - Васкес), Бейл (76 - О. Родригес), Бензема (75 - Б. Майорал)

Старши треньор: Зинедин Зидан

БАРСЕЛОНА: Силесен; Видал (63 - Семедо), Пике (73 - Масчерано), Юмтити (63 - Вермаелен), Алба (74 - Дин); Бускетс (74 - Сампер), Ракитич (73 - Алена), Иниеста (46 - С. Роберто); Меси (63 - Д. Суарес), Л. Суарес (63 - Алкасер), Неймар (73 - А. Туран)

Старши треньор: Ернесто Валверде