Кике Сетиен дебютира начело на Барселона с трудна победа с 1:0 в домакинството на Гранада. Двубоят бе от 20-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата вкара Лионел Меси в 76-ата минута.

Така "каталунците" се изравниха на върха във временното класиране с Реал (Мадрид). Двата тима имат по 43 точки.

Първата възможност в мача създаде Ансу Фати в 7-ата минута, но вратарят Силва спаси. Четири минути след това 17-годишният талант нахлу в наказателното поле и паднал стреля над гредата.

В 18-ата минута Меси намери Видал, който от 16 метра стреля над целта.

В 21-вата каталунците създадоха отлична възможност за попадение. Меси изостри атаката с великолепен пас наляво за Алба, левият бек центрира остра топка, успоредна на голлинията, която Фати не успя да засече, блокиран от Дмитрий Фулкие.

Снимка 462311

Източник: Twitter

В 44-ата минута Алба проби отляво и намери Меси, чийто удар се оплете във външната страна на мрежата.

Втората част започна с далечен удар на Меси, който премина покрай гредата. В 53-ата "блаугранас" създадоха отлична ситуация пред вратата на Силва след отнета топка от Артуро Видал. Лео предпочете пас вдясно към чилиеца, а не наляво към Гризман. Ъгълът за Видал се смали и защитник изчисти пред голлинията.

"Каталунците" обсадиха вратата на съперника в търсене на гол. В 63-ата минута Барселона получи право да изпълни пряк свободен удар на добра позиция, но ударът на Меси се отби в крака на Дуарте.

Кике Сетиен е доволен от първата си седмица в Барселона

Наставникът заяви на пресконференцията, че обича да обменя впечатления с играчите

В 66-ата Жерард Пике сбърка при изнасянето на топката. Етеки стреля от 20 метра, но топката срещна гредата. Четити минути след това Санчес бе изгонен за нарушение срещу Меси.

В 76-ата 20-годишният Пуч отне топката и даде начало на голова атака. Меси подаде към Гризман, който намери Артуро Видал в наказателното поле. Чилеицът технично изведе Лео, който реализира с нисък удар от 12 метра.