Барселона продължи победната си серия от началото на сезона в Примера дивисион. Съставът на каталунците обаче постигна успех по драматичен начин, което не е изненада, когато стане дума за гостуване на Реал Сосиедад.

Тимът на Ернесто Валверде се наложи с 2:1 и след 4 кръга има максимален актив от 12 точки, отреждащи му лидерската позиция в шампионата.

Към 12-ата минута обаче водачеството на каталунците бе поставено под сериозна въпросителна, тъй като Елустондо порази целта - 1:0 за Сосиедад!

До края на полувремето този резултат се запази, макар че след попадението играчите на испанския колос бяха далеч по-активният отбор.

През втората част гостите настъпиха газта и след няколко добри атаки Луис Суарес възстанови паритета за 1:1 в 63-ата минута!

Малко по-късно каталунците отново ликуваха, а в прегръдките на всички бе световният шампион Усман Дембеле, който в крайна сметка донесе победата на своя отбор.

Реал Сосиедад - Барселона 1:2

1:0 Елустондо 12'
1:1 Суарес 63'
1:2 Дембеле 66'