Луис Енрике записа поредния си рекорд начело на Барселона. Старши треньорът на каталунците регистрира най-бързо постигнатите 100 победи на скамейката на тима.

Астурианският специалист изведе тима си в двубой номер 126 срещу Атлетик (Билбао), като подопечните му постигнаха победа с 1:0.

Единственото попадение в срещата бе дело на Иван Ракитич, разписал се още през първите 45 минути.

Енрике може да се гордее, тъй като предшественика му Хосеп Гуардиола постигна юбилейната си стотна победа в 139-ия си мач начело на "лос блаугранас".

В Примера дивисион за 78 срещи Лучо има 61 победи. На такъв етап от кариерата си Пеп е имал 59 успеха в първите 77 двубоя.

Маркел Сусаета пък записа своя мач номер 400 като играч на "лъвовете".

Тази вечер на "Сан Мамес" започна и новата вратарска ера в състава на Барселона, след като Марк-Андре тер Щеген вече може да се чувства сигурен за титулярната си позиция в Примера дивисион.

Двубоят в Билбао премина под превъзходството на гостите, но в определени моменти контрадействията на домакините изглеждаха повече от застрашително.

Така или иначе "блаугранас" стигнаха до заслужено предимство в резултата в 21-ата минута.

В нея Иван Ракитич ознаменува солидното си представяне в двубоя с откриващ гол в полза на каталунците.

До почивката домакините можеха да изравнят резултата, но пропуските на атакуващите състезатели на тима го лишиха от подобно стечение на обстоятелствата.

През второто полувреме Барселона можеше да удвои преднината си в три отделни случая, но спортното щастие не беше на страната на шампионите на Испания, Европа и света.

Така или иначе рекордът на Енрике, а с това и поредните 3 пункта в актива на каталунците, станаха факт.