Атлетик (Билбао) победи Барселона с 1:0 и се класира за полуфинал за Купата на Краля. Победното попадение падна в 93-ата минута, когато Бускетс успя да изпревари Иняки Уилямс, но заби неспсяемо топката в собствената си врата. Гризман и Меси пропиляха най-чистите шансове в мача, като и двата пъти вратарят Унай Симон направи страхотни спасявания. Иначе мачът беше повече тактически, като преобладаваше грубата игра.

На живо: Атлетик (Билбао) - Барселона

Атлетик (Билбао) - Барселона 1:0, автогол на Бускетс в добавеното време

Всеки мач между баски и каталунци е с много голям залог

Домакините се бяха групирали добре отзад, но в същото време пресираха много здраво. В първите минути имаше две комбинации между Меси и Фати, но роденият в Гвинея-Бисау футболист не можа да отбележи.

Баските вкараха топката във вратата на Тер Стеген, но Инаки Уилямс беше в засада. Постепенно мачът се изнерви и дори Меси получи жълт картон за непремерен шпагат. Положенията за гол липсваха и резултатът до почивката логично остана 0:0.

През второто полувреме натискът на Барселона се засили. Кике Сетиен вкара в игра Гризман на мястото на Ансу Фати, който тотално се изгуби. В 70-ата минута французинът получи топката сам в наказателното поле, но Симон успя да спаси.

Играта се изнерви много и съдията се налагаше да показва много жълти картони. В 89-ата минута Меси можеше да реши всичко, но изведен сам не можа да преодолее блестящия Симон.

И когато продължението изглеждаше неизбежно Бускетс си заби неспасяем автогол с глава.

И така двата най-силни отбора от страната на баските елиминираха двата най-силни отбора от Купата на Краля. Новият носител на трофея ще бъде измежду Атлетик (Билбао), Реал Сосиедад, Гранада и Мирандес.