Турнир: Купа на Краля Стадион: Зрители: 48,237

Домакините не бързат и чакат продълженията.

Уилямс уцели лошо топката след опит за удар. Четири минути добавено време.

89′

Ибай Гомес смени Раул Гарсия.

88′

Страхотен пропуск на Меси, който беше изведен от Артур сам срещу Симон. Вратарят спаси с крака.

84′

Много нерви и битка, малко футбол. Жълтите картони са 6 на 3 за Барселона.

82′

Артур удари Адуриз в гърба, след като беше фаулиран.

81′

Уилямс се измъкна зад Умтити, но стреля високо в аут.

80′

Умтити смени Пике.

78′

Пике лежи на тревата. Май ще трябва да излезе.

77′

Адуриз смени Муниаин.

72′

Пике свали на земята Уилямс, хващайки го за фланелката.

70′

Страхотен пропуск на Гризман, който останал сам стреля по земя. Вратарят на Билбао се хвърли и спаси.

69′

Артур смени Иван Ракитич.

66′

Микел Сан Хосе смени Микел Весга.

64′

Де Йонг се хвърли в наказателното поле. Няма дузпа, няма и втори жълт картон.

63′

Дани Гарсия получи картон за тактически фаул.

57′

Антоан Гризман сменя Ансу Фати.

56′

Де Йонг направи симулация, търсейки спъване от вратаря. Жълт картон.

56′

Микел Сан Хосе сменя Микел Весга.

53′

Атака на Фати и Алба. Вторият остана в засада. При атаката Весга направи груб фаул срещу Меси.

45+1′

70% владение на топката за Барселона. Каталунците правят много грешки отзад.

45′

Меси стреля в стената, която скочи.

45′

Начало на втората част.

44′

Фаул за Барса пред наказателното поле. Алварес получи картон за нарушението.

41′

Кике Сетиен получи жълт картон.

40′

Жорди Алба получи картон за реплики към рефера.

39′

Меси направи груб шпагат срещу Раул Гарсия.

31′

Тер Стеген подаде към Дани Гарсия, който след това не уцели вратата.

21′

Меси влезе на скорост отляво, но топката му беше отнета от Нунес при опит за финт навътре.

Снимка 465506

Източник: EPA/БГНЕС

16′

Четирима футболисти на Билбао едва се справиха с Меси, който излизаше сам.

14′

Меле в полето на домакините. Фати и Меси не можаха да нанесат удари към вратата.

10′

Уилямс вкара топката във врата на Барселона, но се оказа в засада след корнер.

7′

Удар на Фати отблизо беше блокиран от защитник.

6′

Картон за Семедо.

4′

Фати получи топка от Меси в накаателното поле, но отблизо не можа да уцели вратата.

1′

Жокин Ескуиета Алекс Койадо

Атлетик (Билбао) и Барселона ще излъчат последния полуфиналист в тазгодишното издание за "Купата на Краля". Всеки мач между баски и каталунци е с много голям залог.

В Барселона са под напрежение заради колебанията в представянето и заради вербалната война между спортния директор Ерик Абидал и част от футболистите.

Лионел Меси не издържа и публично се нахвърли върху бившия си съотборник, което доведе до спешна среща на най-високо ниво.

В спортен аспект каталунците имат да си връща на баските, защото загубиха на същия стадион на старта на сезона мач, в който изцяло доминираха. При последните си две визити в Билбао шампионите не са вкарали нито един гол.