Воденият от бившия треньор на Левски Станимир Стоилов тим на Гьозтепе спечели лесно домакинството си над Юмрание с 4:1 и се върна на второто място в класирането във втора турска дивизия.

Тимът на 56-годишния специалист от Хасково е на седем точки зад лидера Еюпспор, докато отборът на бившия национал Страхил Попов, който бе на терена през всичките 90 минути, е 12-и. По този начин Стоилов е 5 от 5 у дома, след като пое тима.

Бившият централен защитник на ФК ЦСКА 1948 Елитон отново се разписа за Гьозтепе, като откри още в 8-ата минута. В 33-ата Рамон Лундквист удвои, а в началото на второто полувреме гол на Мустафа Есер си отбеляза автогол и резултатът стана класически. В 66-ата минута Умраниеспор намали изоставането си чрез Угюр Йълдъз. Крайното 4:1 бе оформено в 76-ата минута с попадение на Кубилай Канацикюш.

В събота от 17:00 часа Станимир Стоилов и момчетата му гостуват на четвъртия Чорум.