Панатинайкос претърпя втората си загуба от началото на сезона, след като допусна поражение с 0:1 от Паниониос и пропусна шанса да се изравни по точки с АЕК на върха.

"Детелините" се нуждаеха от победа за да излязат поне за 24 часа начело на класирането, преди утрешното дерби между АЕК и Олимпиакос.

Гол в края на първото полувреме на алжирския нападател Рафик Джебур донесе първата победа на Паниониос над Панатинайкос като домакин от 28 години насам. През втората част "зелените" безуспешно се опитаха да изравнят.

В другите съботни мачове ПАОК направи нулево равенство като гост на Атромитос, докато другият солунски тим Арис заслужено победи с 2:0 Ксанти у дома.

В 62-ата минута боливийският халф Роналд Начо даде аванс на домакините, а три минути преди края Фелипе Санчон вкара втория гол в мача.