Българският нападател Здравко Лазаров бе в основата на равенството 2:2 на Ерджийеспор като гост на Анкараспор в изтеглен мач от третия кръг на турското футболно първенство.

Лазаров изработи дузпа десет минути преди края, която донесе точката на тима му.

Българинът бе спънат от резервата Топун в наказателното поле, а най-добрият в мача Емре се разписа от бялата точка за крайното 2:2.

Лазаров, който получи и жълт картон в 55-ата минута, бе оценен с две звезди, както и повечето от съотборниците му.

Здравко Здравков пък пази цял мач при загубата на Ризеспор с 1:2 като гост на Фенербахче.

Българският страж се представи на добро ниво, но бе безпомощен след ударите на Алекс в 45-ата и на Тюмер в 63-ата минута.

Почетното попадение за гостите бе дело на Джем Бакъ в 77-ата минута.

В друг изтеглен мач от кръга Галатасарай завърши 2:2 като гост на Манисаспор.

Начело в класирането с пълен актив от 9 точки е Фенербахче, пред Галатасарай и Манисаспор с по 5 точки.

Ерджийеспор е на пето място с 4 точки, а Ризеспор е на 13-а позиция с 2 точки.