Месут Йозил дебютира за Фенербахче с победи. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 при гостуването си на Хатайспор на Страхил Попов. Двубоят бе от 23-ия кръг на Суперлигата.

Германският халф се появи в игра в 77-ата минута на мястото на Маме Тиам. Българският национал игра цял мач за домакините и бе сред най-добрите на терена.

Фенербахче поведе в резултата в 26-ата минута. Тогава Тиам засече с глава центриране на Осей-Самуел. Първоначално вратарят Мунир спаси удара на сенегалеца, но топката рикошира в Маме и влезе във вратата.

В 88-ата минута гостите вкараха втори гол. Тогава Кадиоглу центрира остро в наказателното поле, където Билонг засече топката в собствената си врата.

Минута по-късно Хатайспор стигна до гол. Аарън Бупендза овладя елегантно топката в наказателното поле и с удар от въздуха направи Байъндър безпомощен. Габонецът имаше още две отлични възможности да се разпише по време на мача, но първо удари греда, а след това вратарят на Фенербахче изби в корнер.

"Канарчетата" събраха 48 точки и са лидери във временното класиране, докато Хатайспор е седми с 35 пункта.