Воденият от българският треньор Станимир Стоилов втородивизионен турски Гьозтепе направи първо равенство, откакто старши треньор на тима е специалистът от Хасково.

"Гьоз-Гьоз" завърши при резултат 1:1 гостуването си на Чорум от 20-ия кръг на Първа лига.

Първото полувреме премина при лек натиск от страна на домакините, които отправиха 5 удара, от които 4 бяха точни, докато Гьозтепе се отчете с едва два неточни изстреля.

Втората част обаче започна по мечтан начин за момчетата на Мъри Стоилов. В 46-ата минута новото попълнение Рамон Паскал получи от Огюн Байрак и изстреля истински снаряд от около 20-25 метра и с помощта на напречната греда влезе във вратата - 0:1!

Радостта на Гьозтепе обаче бе твърде кратка. В 53-ата минута Байрак върна много лошо топката към вратаря Арда Йозджъмен, а Жералдо прекъсна подаването и отне топката, преодоля стража и на празна врата изравни - 1:1.

С точката Гьозтепе остава на второ място с актив от 39 точки, на шест зад лидера Еюпспор и на три пред третия Коджаелиспор. И двата тима са с мач по-малко. Чорум заема четвъртата позиция с 34 точки.