Широко рекламираната трансферна цел на Левски - Габриел Обертан игра за своя Ерзурум ББ при гостуването на Йени Малатяспор в мач от 15-ия кръг на турската Сюпер Лиг. Французинът имаше основен принос за победата с 3:1, вкарвайки гол. С този успех тимът от Източна Турция се отлепи от последното място.

Първият гол в мача падна в 44-ата минута и беше дело на Рикардо Гомеш за гостите след асистенция на Емрах Басан. Веднага след това Габриел Обертан получи жълт картон, показан му от рефера Мустафа Огретменоглу.

В 63-ата минута домакините изравниха. Карим Хафез подаде на Африйе Акуах, който възстанови паритета.

Радостта на Йени Малатяспор продължи много малко. В 67-ата минута Емрах Басан направи втората си асистенция за гола на Митчел Доналд.

Само 4 минути по-късно и Габриел Обертан се записа след голмайсторите за 1:3.

В 80-ата минута бившият футболист на Левски беше заменен от Петрус Бумал, който през сезон 2016-2017 игра за ЦСКА.

След този много важен успех Ерзурум ББ се отлепи от последното място и изпревари Кайзериспор. Тимът на Обертан има 12 точки от 15 мача и заема 20-а позиция. И трите победи за Ерзурум през сезона са като гост.

Йени Малатяспор е на осмо място с 20 точки, колкото има и грандът Трабзонспор.

В първия мач за днес Газиантеп победи Аланяспор с 3:1. В другата току-що завършила среща Анкарагюджю спечели гостуването си на Денизлиспор с 2:1. От 18:00 часа е последният двубой за деня - дербито между Истанбул Башакшехир и Касъмпаша, започващо в 18:00 часа.

Оставащите 4 мача от кръга са утре от 15:00 и 18:00 часа.