Турският Сивасспор допусна поражение с 1:4 от Фенерчахче и по този начин бе изместен от челото на класирането от „канарчетата". Това бе първо домакинско поражение за Сивас, като цял мач за тима изигра и българският нападател Иван Цветков.

Надеждите на домакините да сложат край на 24-годишната шампионска доминация на истанбулските клубове бяха унищожени от двете попадения на Матея Кежман.

Преди днешния мач Сивас бе спечели всичките си 10 домакински мача, като в тях бе допуснал само три гола.

Фенербахче се изкачи на първо място в класирането с 44 точки, една повече от Сивасспор и две пред Галатасарай, който има мач по-малко.

С попадения на бразилеца Алекс и Семих Сентюрк взе преднина през първото полувреме. Муса Айдън върна едно попадение в 58-ата минута, но това не бе достатъчно.

„Фенербахче игра по-добре от нас. Те вкараха четири гола заради наши грешки. Искахме да спечелим този домакински мач, но не успяхме", заяви Айдън след края на двубоя.

Основаният през 1967 г. Сивасспор дължи своя неочакван успех благодарение на силен отборен дух, упоритост и предпазлива тактика основана на контраатаки. В оставащите си 14 мача клубът трябва да приеме Галатасарай и Бешикташ.