Българският полузащитник Благой Георгиев игра 87 минути за победата на тима си Цървена звезда при гостуването на новака Младост (Апатин) с 1:0 в среща от 11-ия кръг на сръбското футболно първенство. Пред близо 5000 зрители победното попадение реализира халфът Деян Милованович в 42-ата минута от пряк свободен удар.

Националът ни имаше възможност да открие резултата още в 15-ата минута, но ударът му от фаул бе избит в последния момент. В 57-ата минута пък вратарят на Младост Жакула изби по невероятен начин изстрел на бившия футболист на Славия и Алавес, а 15 минути преди края на срещата фантастичен шут на Благо срещна горната греда на вратата на домакините. В 67-ата минута халфът получи и официално предупреждение за нарушение срещу Търнавац.

Българският футболист бе един от най-малтретираните играчи на терена и изкара жълти картони на Десница и Козош. Георгиев бе заменен от Анджелкович три минути преди края.

Бившият футболист на ЦСКА Ибрахима Гай не игра заради контузия.

С тази победа възпитаниците на треньора Душан Байевич увеличиха преднината си на върха на седем точки, след като преследвачите им от ОФК Белград завършиха 0:0 мача си със Смедерево.