Благой Георгиев изигра първия си цял мач за Терек през този сезон при победата с 1:0 над Волга от 7-ия кръг на Премиер лигата на Русия.

Единствения гол в двубоя отбеляза зимното ново попълнение Мусавенгоси Мгуни. Нападателят се появи като резерва в 60-ата минута. Четвърт час по-късно сенегалецът беше изведен зад защитата и с прехвърлящ удар прати топката във вратата.

Само 60 секунди по-рано пък Благо стреля опасно над напречната греда от пряк свободен удар. Българският национал беше много активен и непрекъснато тормозеше защитата на гостите по левия и десния фланг.

В класирането Терек вече има осем точки и заема временно 11-ото място. Новият член на първенството Волга пък е осми с точка повече.