ПАОК и Панатинайкос направиха равнство в мач от последния кръг в плейофната група за определяне на евроучастниците на Гърция. След рмито от 1:1 за квалификациите на Шампионска лига се класира ПАОК.

Българският нападател Димитър Бербатов се появи вигра в 81-ата минута на мястото на Стефанос Атанасиадис. Българинът даде ключова асистенция към бившия играч на Левски Гари Родригес в заключителните минути, но крилото пропусна.

Иначе Родригес откри резултата в 17-ата минута с фамозен фалцов удар преди Робин Лод да изравни в 26-ата. До края не падна ново попадение, като и двата състава пропуснаха редица положения. Можеше да се разпише дори вратарят на гостите от Атина Люк Стийл.

Така ПАОК завършва еднолично на първото място в плейофната група, защото АЕК загуби 0:1 гостуването си на Паниониос и остана трети. Тимът на Бербатов ще играе в квалификациите на Шампионската лига, като ще стартира от третия квалификационен кръг, предпоследно стъпало преди групите. Панатинайкос ще играе директно в групите на Лига Европа.