Най-добрата българска бадминтонистка Петя Неделчева загуби първия си мач от Големия турнир за Световната купа в китайския град И Ян с награден фонд 250 хиляди долара.

23-годишната състезателка отстъпи с 0:2 (19:21, 20:22) гейма на петата в света Ван Ченг от Хонконг.

В четвъртък на най-успешната ни бадминтонистка предстои двубой срещу номер девет в ранглистата еврошампионката за 2002 година Яо Джие. От началото на годината двете вече размениха по една победа с 2:0 гейма.

Освен на сингъл Неделчева нямаше късмет и на двойки, като заедно с Диана Димова записаха две поражения - от Гао Лин/Хуан Суй (Китай) с 0:2 (4:21, 14:21) и от Вонг Пей Ту/Чън Ийхъи (Малайзия) с 1:2 (13:21, 21:18, 14:21) гейма.

В надпреварата участват по 12 състезатели, а в двойките - по 8 тима.

Втората ни ракета Линда Зечири пък пропусна Откритото първенство на Китай миналата седмица заради контузия. В момента тя е в София, където се възстановява от травмата в коляното и няма да играе и на Открития шампионат на Дания в края на месеца.

В същото време на турнир от сериите "Гран При" втора категория в Саарбрюкен (Германия) с награден фонд 50 000 долара Нели Ботева и Юлиан Христов не успяха да преминат квалификациите.

Ботева загуби с 1:2 (21:13, 14:21, 14:21) гейма от Карола Бот (Германия), а Христов отстъпи с 0:2 (13:21, 14:21) пред Лун Чън (Китай).

Двамата ще участват в турнира при женските и при мъжките двойки, но не с български партньори.