Българката Мария Мицова се класира за 1/4-финал на сингъл при дамите и на смесени двойки на международния турнир в Анкара (Турция) с награден фонд 10 хиляди долара.

Втора загуба за сестри Стоеви в Китай

Българките отстъпиха пред Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонгай от Тайланд

Поставената под №4 в схемата Мицова победи във втория си мач за деня Путри Кусума Вардани от Индонезия с 8-21, 21-16, 21-12 за 45 минути. В спор за място на в Топ 4 днес българката ще играе срещу Анастасия Шаповалова (Русия).

При смесените двойки Мицова и Алекс Влаар, които са №3 почиваха в първия кръг. Във втория те елиминираха представителите на домакините Емре Сьонмез и Зехра Ердем с 21-15, 21-17 само за 24 минути.

Следващите им съперници шведите Нилс Ихсе и Берфин Аслан.

Димитър Янакиев отпадна във втория кръг на сингъл след загуба в равностоен мач №7 Мохамед Али Курт (Турция) с 15-21, 21-17, 18-21 за 59 минути.

Още две български двойки мъже се класираха за четвъртфиналите. №3 в схемата Пейо Бойчинов и Иван Панев победиха Адриан Джиолко и Павел Смиловски (Полша) с 21-19, 26-24 за 26 минути, а №4 Димитър Янакиев и Алекс Влаар надделяха над канадците Филип Чарон и Максим Тетрол с 21-19, 21-12 за 22 минути.

На 1/4-финала Бойчинов и Панев ще играят срещу Мехмет Чапар и Емре Сьонмез (Турция), а Янакиев и Влаар излизат срещу Лео Роли Карнандо и Даниел Мартин (Индонезия).