Трикратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева стартираха с победа на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 500" в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 360 хиляди долара.

Поставените под номер 8 в схемата българки спечелиха срещу Пойя Данду и Арати Сара Сунил от Индия с 21:17, 21:17 за 30 минути.

Габриела Стоева и Стефани Стоева водеха в резултата през целия първи гейм, а във втората част се игра точка за точка, но след 15:15 българките направиха серия от 6:2 и затвориха мача.

Във втория кръг сестрите ще играят с победителките от двубоя между Путита Сураджиракул и Суписара Паевсампран (Тайланд) и Сити Фадия Силва Рамадханти и Априяни Рахаю (Индонезия).