Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева отстъпи на китайката с холандски паспорт Яо Джие на турнира за Световната купа в И Ян с награден фонд 250 000 долара.

Тя загуби в оспорван мач с 21:19, 19:21, 17:21 от европейската шампионка за 2002 година. Така Неделчева остана на третото място в нейната група и отпадна.

„Доволна съм най-вече от факта, че вече ме приемат като част от световния елит, което не може да не ме радва - каза за Топспорт.бг Петя. - Хубаво е, че не ме боли крака. Не съм в оптимална форма, защото все пак почивах три седмици."

В края на месеца Петя Неделчева ще участва в Откритото първенство на Дания, където е поставена под номер 5/8. Втората ни ракета Лиинда Зечири пропуска този турнир заради контузия в коляното.