Мария Мицова спечели две титли на международния турнир по бадминтон в Солун. Българката триумфира на сингъл и на смесени двойки в Гърция.

На финала на сингъл тя победи без проблеми Катрин Нюдолт от Австрия с 21:16, 21:8 за 23 минути.

Номер 1 в схемата на смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар триумфираха в спора за първото място срещу Магдалена Сверчинска и Милош Бочат (Полша) с 10:21, 23:21, 21:17 за 47 минути. Българите взеха три поредни точки по пътя си към успеха във втория гейм, а в третата част поведоха със 17:10 и без проблеми затвориха мача.

Димитър Янакиев взе сребърно отличие, след като загуби на финала на сингъл.

Мария Мицова се класира за четвъртфиналите на турнира по бадминтон във Ватеринген