Отборът на Витоша (Бистрица) постигна много важна победа по пътя си към Първа лига. В двубой от 24-ия кръг на втория ни ешелон отборът на Костадин Ангелов победи с 2:1 един от основните си конкуренти за елита - Септември.

Спартак (Плевен) спъна Витоша (Бистрица) по пътя към Първа лига

Вижте всички резултати

Резултатът бе открит от домакините в 17-ата минута, когато при една атака топката срещна ръката на Янко Сандански и реферът отсъди дузпа, която Кристиян Кочилов реализира. В края на полувремето Витоша удвои преднината си. След едно центриране от фаул Стефан Христов бе оствен непокрит в малкото наказателно поле и засече топката във вратата.

В средата на второто полувреме новото попълнение на Септември - Ишмел Баду намали резултата. Ганаецът получи пас отляво и с глава реализира. До края на мача последва сериозен натиск на гостите, но хората на Христо Арангелов не успяха да се доберат до точка. Две много важни спасявания след далечни удари направи стражът на домакините Християн Василев.

По този начин интригата на върха във Втора лига се засили. Двата тима се изравниха по точки на втората позиция - 46. По-добрата голова разлика на Септември оставя тима на по-предна позиция. След грешната стъпка на лидера Етър през този кръг - 3:3 при гостуването на Ботев (Враца), тимът от Велико Търново има само три точки преднина на върха.

ВИТОША: Василев, Бонев, Лазаров, Върбанов, Кочилов, Петров, Христозов, Цанков, Гьонов, Христов, Садула

СЕПТЕМВРИ: Галев, Дяков, Предев, Стоичков, Генчев, Сандански, Галчев, Тилев, Цветков, Тончев, Василев