Отборът на Царско село постигна шестия си обрат в мач от Втора лига до момента през сезона. Този път лидерът в шампионата надигра Локомотив (София), въпреки че губеше с 0:1.

В крайна сметка столичани се добраха до успеха с 2:1 и продължават с уверения си ход в надпреварата.

Николай Йорданов ще взима важните решения на дербито между Царско село и Локомотив (София)

Николай Йорданов ще взима важните решения на дербито във Втора лига

Владимир Вълков ще реферира Поморие - Локомотив (Горна Оряховица)

Резултатът беше открит още в 38-ата секунда, с гол на Цветомир Вачев, но футболистите на Никола Спасов стигнаха до заслужени три точки.

Изключително силен мач за "царете" изигра юношата на Левски Атанас Кабов, който се отличи с гол и асистенция.

Атанас Кабов пред ТОПСПОРТ: Амбициран съм да се върна в Левски, два пъти се разминавам с гол срещу ЦСКА

"Делио Роси си знае работата, пожелавам му още този сезон да направи отбора шампион"

Младокът първо бе в основата на изравнителното попадение в 15-ата минута, когато сложи топката на главата на Антонио Георгиев, а в 50-ата сам реализира много хубав гол за 2:1.

Балджийски пък стреля майсторски в края на първото полувреме, но ударът му срещна вътрешната част от дясната греда на вратата на съперника.

Снимка 375173

С победата лидерът направи нова крачка към промоция в елита на България. Царско село разполага с 55 точки в актива си. Локомотив (София) пък остава на осмата позиция с 25 пункта.