Царско село направи нова крачка към промоция в Първа лига, след като победи с 3:1 Черноморец (Балчик) като гост. Срещата бе от 21-ия кръг на Втора лига, след който "царете" имат аванс от 12 точки пред втория Монтана, който допусна чутовна издънка, губейки с 1:2 от последния Добруджа у дома.

Луан Виана (20) и Георги Минчев (35) дадоха аванс на Царско село през първото полувреме. Валентин Йосков (57) намали резултата, но дълбоко в добавеното време играчите на Никола Спасов подсигуриха успеха си.

Монтана допусна първа загуба в първенството, след като отстъпи с 1:2 на последния Добруджа у дома. Владимир Айтов откри резултата в 11-ата минута, но с попадения на Кристиян Григоров (37-дузпа) и Кабобола (75) отборът на Емил Велев стигна до изненадващия успех.

В друг мач от кръга Локомотив (София) и Поморие не се победиха в "Надежда" - 1:1. Бекир Расим откри резултата за гостите в 29-ата минута, но секунди по-късно Джихат Кямил изравни.

Царско село с обрат номер шест през сезона, отборът допусна гол в 38-ата секунда срещу Локомотив (София)

Домакините се добраха до успеха с 2:1