Етър загуби с 1:2 на стадион "Ивайло" от състава на Струмска слава (Радомир) в мач от 32-ия кръг на Втора лига, което бе второ поредно домакинско поражение. Попаденията за успеха на гостите отбеляза от дузпи Милислав Попович, а за домакините се разписа Даниел Младенов.

Началото на мача не предложи опасни положения. Етърци отправиха два удара чрез Радослав Апостолов и един на Дани Младенов, които обаче не донесоха сериозна опасност. После обаче гостите стигнаха до чисти ситуации. Кристиян Слишков излезе сам срещу вратаря, но не успя да вкара, а в самия край на полувремето Анатоли Господинов спаси удар на Милислав Попович.

В 52-ата минута тимът от Радомир поведе в резултата от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Слишков и реализирана от Милислав Попович - 0:1. Етър успя да изравни в 72-ата минута, когато Кольо Станев центрира отдясно и Даниел Младенов засече топката в мрежата за 1:1. Седем минути по-късно обаче Струмска слава по идентичен начин отбеляза и втория си гол - след корнер за етърци и грешка последва бърза контра на Кристиян Слишков и вратарят Господинов бе принуден да направи нарушение, а отново Милислав Попович от бялата точка донесе победата на гостите с 1:2.

След серията от три мача без победа следващите два мача са изключително важни за "виолетовите" и ще определят тяхното бъдеще. Навръх Разпети петък - на 22 април от 13:00 ч. те гостуват на Септември в София, а на 1 май от 16:30 ч. приемат у дома Спартак (Варна).

Спартак (Варна) се пребори за точката в Габрово и оглави Втора лига

Срещата беше на средно ниво, като особено в последните 20 минути и двата отбора рязко свалиха темпото