Спортист (Своге) победи Левски (Лом) с 2:1 в оспорван мач, който се игра в Своге. Домакините поведоха с гол на Димитър Атанасов в 35-ата минута, но гостите изравниха чрез Даниел Пехливанов в 56-ата.

Победното попадение бе дело на Георги Николов 11 минути преди края. Николов обаче бе изгонен доста пресилено в края на срещата за втори жълт картон. Така двата гола за Спортист отбелязаха две от зимните попълнения на отбора.

Любопитен факт от мача е, че един срещу друг се изправиха двама вратари близнаци - Ивайло Василев излезе титуляр за Спортист, а Иван Василев за Левски. Преди време двамата отново имаха подобна среща в Своге, но Иван бе част от Септември.

Първите минути на мача минаха равностойно, но постепенно футболистите на Борислав Кьосев успяха да наложат своята воля и задържаха по-дълго топката. До чисти голови положения обаче така и не се стигаше.

Гол на Спортист не бе зачетен заради засада в средата на първото полувреме.

Все пак в 36-ата минута "шоколадите" поведоха. Димитър Атанасов стигна до топката и от близко разстояние успя да я мушне във вратата на Иван Василев.

В началото на второто полувреме гостите имаха инициатива. В една от ситуациите Сами Пилер изчисти топката от голлинията, но в 56-ата минута те успяха да стигнат до изравнително попадение. Даниел Пехливанов изпълни пряк свободен удар от далечна дистанция, центрирайки топката в наказателното поле. Нито един футболист обаче не успя да играе с нея, тя изигра лоша шега на вратаря Ивайло Василев и влезе в мрежата.

В 65-ата минута Ивайло Михайлов бе близо до гола. Той засече избита след корнер топка, но тя премина покрай вратата.

Още една добра голова възможност се откри пред Мартин Сандов в 68-ата минута. Той стреля от границата на наказателното поле, но Иван Василев се справи добре и спаси.

В 79-ата минута Спортист поведе с 2:1. След добър пробив отдясно топката бе насочена към наказателното поле, където Георги Николов засече, кълбото се удари в левия стълб и влезе в мрежата на гостите от Лом.

Минута по-късно Николов получи извеждащ пас зад отбраната на Левски, опита да прекара топката покрай вратаря Василев, но стражът на гостите се справи със ситуацията.

Инфарктна ситуация за Спортист се получи в 84-ата минута. След центриране от пряк свободен удар, топката стигна до Ивайло Василев, който изби и бе атакуван от двама футболисти на гостите, но се справи и хвана топката.

В последната минута на двубоя Георги Николов получи изключително пресилен втори жълт картон и бе изгонен.

В даденото от съдията продължение Владимир Сиромахов пропусна златен шанс да "затвори" мача с трети гол, но Иван Василев спаси.

Марек измъкна равенство от Спартак (Варна)

Двата отбора завършиха 0:0