Спартак (Варна) и Марек (Дупница) заъвршиха 0:0 в първи мач от пролетния дял на шампионата във Втора лига. Доста пропуски пред вратата на Пламен Младенов направи Георги Бабалиев, а стражът на Марек се отчете и с доста важни спасявания.

"Соколите" водят в класирането с 46 точки - на две от преследвачите Хебър и Етър. Марек от своя страна е на 14-а позиция с 22 точки.

Равностоен мач показаха и двата отбора в първия си двубой от началото на пролетния дял на първенството. Добри атаки в предни позиции показаха "соколите" през първата част. И двата отбора се опитваха с късмет да излъжат противника. Възможности за гол имаше и пред двете врати на няколко пъти.

През първите десет минути на двубоя голови положения липсваха. В 22-ата минута Янчо Андреев стреля високо над вратата. Три минути по-късно "соколите" направиха сериозен пропуск пред вратата на Марек. Бабалиев се озова сам пред вратата, но ударът му беше отразен от Пламен Младенов, а при втория удар защитник на гостите изчисти от голлинията. По-добрите действия на футболистите на Спартак продължиха и в следващите минути.

Веднага след това, в 28-ата минута, Даниел Георгиев се възползва от неориентирани действия в отбраната на Спартак. Той излезе на голова позиция и стреля от малък ъгъл, като ударът му беше отразен от Стансислав Нисторов. В добавеното време на първата част Георги Бабалиев се размина с чудесно центриране от левия фланг. В 55-ата минута Бабалиев стреля покрай вратата от сравнително близка дистанция до голлинията. Секунди по-късно той беше намерен в наказателното поле, но и този път шутира в аут. В 61-ата минута Цветан Василев, а след това и Петър Патев не намериха вратата на Марек. В 74-та минута, влезлият като резерва Димитър Владимиров за Марек, бе оставен сам срещу Станислав Нисторов, но отново благодарение на добрата намеса на стража на "соколите" до гол така и не се стигна.

В 87-ата минута Пламен Младенов се намеси чудесно при мощен шут на Виктор Митев.

В добавеното време отново Младенов беше на мястото си след удар на Петър Патев. Стражът на Марек внимаваше и отрази поредно спасяване в този мач.

Атакуващият футбол взе превес в последните минути на тази среща. И двата отбора се опитваха да стигнат до положение. Но до края равенството се запази - 0:0.