Отборите на Спортист (Своге) и Янтра (Габрово) завършиха при резултат 1:1 в мач от 27-ия кръг на Втора професионална лига. Първото попадение реализира Георги Николов. Точката за гостите донесе Петър Казаков, който се разписа от дузпа.

Първата интересна ситуация в мача се откри в 17-ата минута, когато Георги Недков шутира от далечна дистанция, но топката премина на сантиметри от целта.

В 26-ата минута Георги Николов се разписа с хубав изстрел извън наказателното поле.

В 45-ата минута Петър Казаков изравни резултата от дузпа.

В 77-ата минута Ариф Ферадов получи втори жълт картон, като по този начин остави своя тим с човек по-малко за последните минути. Малко по-късно Казаков шутира силно от дистанция, но Стефано Кунчев спаси и запази точката за Спортист.