Спартак (Варна) разгроми дублиращия отбор на ФК ЦСКА 1948 с 5:0 на терена на спортен комплекс "Царско село" в отложен мач от 18-ия кръг на Втора лига.

"Соколите" излязоха напред в резултата още във втората минута на срещата, когато точен бе Румен Руменов. Половин час след това варненци реализираха и второ попадение, което бе дело на Йоан Н"Зи.

През втората част "соколите" вкараха още три безответни гола. В 61-вата минута Ангел Грънчов наказа бившия си тим - 0:3. Румен Руменов реализира втория си гол в мача две минути по-късно. Крайното 5:0 в полза на Спартак оформи влезлият от резервната скамейка Даниел Халачев.

С тази победа Спартак събра 38 точки и се намира на второто място във временното класиране, колкото има и лидерът Септември, който е с по-добри показатели в преките мачове. "Червените" пък са 12-и с 24 точки.