Спартак (Пд) победи с 1:0 Берое в контролна среща. Мачът се игра на стадиона в град Панагюрище. Единственият гол в мача вкара Иван Площаков в 15-ата минута.

Срещата се игра тази сутрин от 11 часа на стадион "Орчо Войвода" и бе наблюдавана от близо 30 фена на "зелените" от Стара Загора, които се отчетоха с 6-7 бомбички и мощна подкрепа за любимците си. След мача футболистите потеглиха за Стара Загора където ще продължат подготовката си, информира Beroe Online. Вторият лагер на тима ще се проведе в Старозагорските минерални бани.

На мачът присъстваха шефът на Управителният съвет на Берое Дамян Георгиев, спортно-техническият директор Петко Петков, който след срещата бе доста критичен към показаното на терена, както и изпълнителният директор Геньо Петров.

През първото полувреме старши-треньорът на беройци Илиан Илиев заложи на новите футболисти в отбора и играчите на проби с цел да прецени качествата им. Единствено вратарят Пламен Петров и полузащитникът Валери Михайлов играха цял мач. През първата част в защитния вал действаха юношата на Берое Димитър Вакавлиев, дошлият от Миньор (Перник) Димитър Петков, Иво Иванов и привлеченият от Спартак (Плевен) Атанас Атанасов. В халфовата линия треньорското ръководство заложи на Димитър Райчев, който дойде от Левски (Елин Пелин), Петър Димитров, който Берое привлече от Вихрен (Сандански), дошлият от Панайот Волов (Шумен) Валери Михайлов, както и ветеранът Костадин Видолов. Нападението бе водено от 17-годишният син на Бончо Генчев Явор и 32-годишният Захари Димитров.

Срещата не блестеше с кой знае какви футболни достойнства пред факта, че първата част от подготовката бе насочена най-вече към физическата издържливост на отбора. В 15-ата минута при първата по-сериозна опасност към която и да е от двете врати Красен Трифонов намери Иван Площаков, който се разписа в мрежата.

Около 2 минути след попадението Спартак можеше да се добере и до второ след като Пламен Петров не се намеси добре при центриране на Красен Трифонов от ляво и можеше да си отбележи автогол.

В 27-ата минута Светослав Асенов застраши вратата на Петров, но този път младият страж бе безгрешен и отрази. Седем минути преди края на първата част Красен Трифонов засече с глава центриране на Йордан Христов, но бе неточен.

Минути преди последния сигнал за първата част Костадин Видолов пробва добър далечен удар. Вратарят на Спартак успя да избие, последва меле, но при добавката Захари Димитров прехвърли вратата.

След почивката Теодор Банев успя да предотврати сигурен гол за Берое след като изби на сантиметри пред голлинията. Малко след това след мощен шут на Йордан Христов топката профуча край вратата на заралии. Удар на Милчо Танев пък не успя да застраши сериозно вратарят на Спартак. До края на мача и пред двете врати нямаше запомнящи се голови положения.

Следващата проверка на Берое ще е в сряда срещу Черноморец. Следващата контрола на Спартак (Пд) е в сряда с Локо (СтЗ). Мястото на мача ще се уточни допълнително, като най-вероятно е да бъде на стадиона в пловдивското село Катуница.