Царско село спечели голямото дерби на Втора лига, надигравайки Арда (Кърджали) с 2:1. По този начин "червено-белите" сложиха успешен край на емоционалния за тях ден, в който официално получиха и златните си медали за безапелационно завоюваната от тях титла във втория ни ешелон.

Стойне Манолов: Безкрайно щастлив съм!

"Ще се опитаме да направим един добър отбор за Първа лига"

В познатия герой за домакините се превърна голмайсторът Георги Минчев, който вкара и двете попадения. Те бяха отбелязани с глава след центрирания на Емануил Манев и Атанас Кабов. Звездата можеше да изпъкне и с хеттрик, но при едната ситуация с решителна намеса блесна Иван Караджов, а пък при другата не получи на празна врата от колегата си Луан Виана.

Снимка 421007

Арда се върна късно в мача, когато в 82-ата минута Лукас върна едно попадение, оказал се най-несъобразителен при неразбирателство между Андонов и Кацаров.

В последните мигове въпросният бразилец можеше да донесе и точката, но сътвори фрапантен пропуск от няма и метър. Футболистите от Кърджали обаче останаха безкрайно недоволни и от съдийските изяви на рефера Стефан Апостолов, който не отсъди чиста дузпа за тях в 93-ата минута.