Отборът на Септември (София) се завърна на победния път във Втора лига, след като разби Септември (Симитли) с 7:0. Първото полувреме беше изиграно по отличен начин от играчите на старши треньора Христо Арангелов, като столичани отбелязаха четири попадения във вратата на гостите от Симитли.

В 25-ата минута Асен Георгиев откри резултата, след като засече на първа греда центриране на Айкут Рамадан. В 33-ата минута Айкут Рамадан записа втора асистенция, след като центрира зад гостуващата защита и Кристиян Пешов прати топката в мрежата. В 37-ата минута отново Пешов отбеляза за 3:0, а в 43-ата минута Мартин Ачков майсторски копна Филип Димитров за четвърти гол през първата част.

В 61-ата минута Александър Тодоров отбеляза за 5:0 след удар извън наказателното поле, в 64-ата минута Марио Илиевски центрира по земя и асистира на Кристиян Пешов за да оформи своя хеттрик, а три минути по - късно грешка в защитата на Симитли бе наказана от Илиевски, който отбеляза за крайното 7:0.