Септември (София) записа категорична победа в мач от 28-ия кръг на Втора лига. Столичани се наложиха като домакин с разгромното 4:0 над Созопол.

Попаденията за "септемврийци" станаха дело на Симеон Александров (40), Марио Илиевски (55), Асен Георгиев (68), Атанас Кабов (77).

Тимът, воден от Христо Арангелов, надигра категорично морския тим и наложи тотален контрол на терена.

В стартовия състав на Септември имаше цели шестима юноши на клуба. Това бяха Мартин Стойчев (роден 2003 година), Симеон Александров (роден 2003), Марио Илиевски (роден 2002 година), Александър Тодоров (роден 2001 година), Иван Арсов (роден 2000 година), Стефан Гаврилов (роден 2000 година), информират от клуба. Играчите са национали в своята възраст, като Стефан Гаврилов е част от младежкия национален отбор на България. Марио Илиевски пък е младежки национал на Македония.

Така в съчетание между младите и опитните играчи, се получи отличен синхрон в тима на столичани, които изнесоха футболна лекция на терена днес. През първото полувреме, домакините бързо взеха инициативата.

Созопол не успя да преодолее защитата на Септември (Симитли)

0:0 край Морето

Младите надежди Александър Тодоров и Марио Илиевски създадоха добри положения, като бяха близо до попадението, което в крайна сметка падна пет минути преди края на първата част. Симеон Александров отбеляза за 1:0 след бомбен удар с левия крак.

През втората част, Септември набра скорост. Вратарят Николай Банков се отличи с фантастична намеса в 51-ата минута, когато се намеси решително като изби удар на играч, останал очи в очи с него. Четири минути по-късно Крисиян Пешов проби по фланга, подаде към Християн Казаков, който асистира на Марио Илиевски, за да направи младежкият национал на Македония 2:0.

В 68-ата минута Атанас Кабов центрира от корнер, а Асен Георгиев се извиси и надскочи купа от играчи, за да направи резултата класически. В 77-ата минута Кабов материализира отличната си игра и с попадение. Крилото стреля от около 25 метра, право в сглобката на вратата за 4:0.